Taśmy celulozowe samoprzylepne – który model kupić?

Określenie taśmy samoprzylepne jest nadzwyczaj uniwersalne i dla tego naturalnie pod tym określeniem byłaby możliwość sklasyfikować dużą liczbę ich wariantów. Z naturalnych względów przedstawimy tu tylko te będące wykorzystywane do zabezpieczania kartonów i różnych pudeł, określane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Podane poniżej wskazówki, potrafią wesprzeć w doborze modelu, który to będzie najbardziej właściwy pod względem cenowym i jakościowym/

Podstawowy podział oraz wykorzystanie taśm

WYKONANE Z AKRYLU – najpospolitsze taśmy oraz najpowszechniej sprzedawane również u nas z racji na niewielką cenę. Podstawą jest w tym przypadku wodny klej na bazie akrylu, jaki idealnie sprawdza się przede wszystkim na równych oraz dość śliskich płaszczyznach (dokument, folia itp.). Przeznaczone są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest pożądana odporność na deszcz.

HOT MELT – używany klej, to syntetyczny kauczuk ewentualnie laboratoryjnie dostosowywany. Prócz obfitszej ceny, od taśm klejących wykonanych z akrylu rozróżnia je nieco mocniejsza siła wiązania, jednak nie aż tak, żeby stosunek jakości do ceny określić jako wspaniały. Bywają ponadto bardziej odporne na wodę jednak również rekomenduje się wykorzystywanie ich jedynie w dodatnich temperaturach.

TECHNOLOGIA SOLVENT – są droższe od powyżej przedstawionych jednakże mają niezaprzeczalnie najodpowiedniejszy stosunek jakości do wartości. Najlepszą przyczepność zapewnia lep z kauczuku organicznego, dzięki któremu świetnie działają tak na gładkich, jak i chropowatych powierzchniach. Tuż po sklejeniu są niełatwe do oderwania oraz niepodatne na wilgoć. Istotne znaczenie posiada też fakt, że jest możliwość je stosować i absolutnie nie odrywają się chociażby w ujemnych temperaturach. Polecamy taki typ taśm, zwłaszcza do zabezpieczania kartonów.

Nim wyselekcjonujesz oraz kupisz – dobre wskazówki

Jeżeli zastawiasz się nad wyborem określonego typu taśm klejących lub planujesz skorzystać z propozycji innego producenta, zaznajom się z tymi wskazówkami:

Nie wybieraj taśm typu NoName! – zazwyczaj bardzo tanie, nieznanego pochodzenia albo ściągane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najsłabszej jakości:

  • krótki czas przydatności – natychmiast tracą właściwości
  • konieczność obklejania dookoła całego kartonu – dwa razy większe zużycie
  • zakleisz pakunek po południu a rankiem odklejona taśma będzie leżała na ziemi
  • rzadko mają faktycznie taką długość, jak podawana
  • zamiast przyoszczędzić, faktycznie poniesiesz wyższe koszta + nerwy